הגילגולון - טיולי נכים בטבע

מפעל הנצחה לזכרו של סגן גיל בדיחי

 

אנחנו, יעל ואבנר בדיחי, הוריו של סגן גיל בדיחי, קצין שריון אשר נפל ביום 13.3.02  כט‘ באדר תשס“ב, ברמאללה. החלטנו להנציח את גיל באמצעות פרויקט מיוחד של טיולי נכים שעיקרו – קיום טיולים לנכים בחיק הטבע, בדרכים לא סלולות - פרויקט הגילגולון.

 

טיולים ברחבי הארץ הם צורת הבילוי הפופולארית ביותר בישראל. הדבר נובע מהצורך בנופש ומצד שני מהאהבה לנופי הארץ. אך ישנם אלה שלא מתאפשר להם להצטרף לזאת – אלה הנכים, וביניהם ילדים שלא ראו פרח פורח בשדה מימיהם... אליהם מצטרפים חיילים ואזרחים רבים, נפגעי פגעי המלחמה, שחשך עליהם עולמם ברגע – ואבדו את יכולתם ללכת, ואיתם יחד, כבתה שמחת החיים של בני משפחותיהם. 

 

המודעות בארץ, לנגישות של נכים אל אתרים בטבע, נמצאת בראשיתה. מעטים האתרים המאפשרים גישה לנכים. פרויקט הגילגולון מהווה פריצת דרך בתפישת הנכה כבעל אפשרות להגיע אל שכיות הטבע של ארצנו, ללא מגבלת דרך כלשהי! מכיוון שהפעלת עגלת הגילגולון נעשית בידי אחרים, מתאים הגילגולון גם לנכים שנכותם קשה!

 

המחשבה שלנו על הגילגולון נבעה מההכרה שלנו בטובו של גיל שלנו, שכקצין דאג ותמך בחייליו, ובעיקר בחלשים ובנזקקים שבהם.

 

הפרויקט מתקיים בשיתוף פעולה עם עמותת "אתגרים", המקיימת פעולות ספורט אתגריות לנכים, כבר משנת 2003. בשנת 2005 אישר משרד החינוך את השימוש בגילגולון במערכת החינוך, והיום מצטרפים הילדים הנכים לטיולים השנתיים יחד עם שאר חבריהם לכתה, במסלולים אתגריים בטבע, ולא נשארים לבדם בבית.

 

אנו מזמינים אתכם להפיץ את בשורת הגילגולון לכל מי ממכריכם שהגילגולון יכול לעזור לו לצאת לטיול בטבע, ולהינות מאותם מראות וריחות שאתם נהנים מהם.

 

לפרטים אודות השאלת ה“גילגולון“ ולתרומות יש לפנות ל"אתגרים"

 

 

אתגרים - אתר עמותת אתגרים - פעילות ספורט ונופש אתגרי לנכים

גיל בדיחי - אתר זיכרון לסגן גיל בדיחי שנהרג בקרב ברמאללה ב כ“ט באדר תשס“ב

 

"כי פי שבע ארצי נפלאה היא 
למודד את יופיה - בפסיעות"
(יוסי גמזו)

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/7